İnstagram Yönetimi için 9 Püf Nokta

İnstagram Yönetimi

Instagram yönetimi, herkes için farklı bir anlam taşıyor. Kimisi kişisel saygınlığını artırmak istiyor, kimi dijital satışlarını artırmak istiyor kimi de bu alanda uzmanlaşıp meslek haline getirmek. Biz bu yazımızda herkese hitap edebileceğini düşündüğümüz minik tavsiyeleri ele aldık.

1- Kitleyi Belirle

İnstagram Yönetimi

Bu yalnızca instagram yönetimi için kullanılan bir kavram değil. Hedef kitle sizin kim için yaptığınızı ifade eder. Ulaşmak istediğiniz insanlardır. Siz yapmış olduğunuz paylaşımları kimi harekete geçirmek için ya da kime bir şeyler satmak için yapıyorsanız hedef kitle tam olarak onlardır. Örneğin bebek bezi satıyorsanız hedef kitleniz yaşlı çiftler değildir. Çoğunlukla 20-40 yaşındaki kadınlardır.  Paylaşım senaryolarınızı buna göre ayarlamakta fayda vardır. Televizyon reklamlarında bebek bezi pazarlanırken huzurla uyuyan bebekler ve hafif fon müzikleri aslında hedef kitlenin algısına hitap etmek için kullanılmaktadır. Sizde öncelikle kendi hedef kitlenizi belirleyip onlara göre davranabilirsiniz.

2Detaylıca Anlat

İnstagram Yönetimi

Hangi vasıfla hedef kitlenin önüne çıkıyorsan o işi detaylıca anlatman gerek. Instagram da neden bulunuyorsun? Tam olarak ne yapıyorsun? Sen kimsin? İşletmen ne üretiyor ve ne satmaya çalışıyor? Hedef kitlen senin profiline geldiğinde bunu kolaylıkla anlamalı. Kına organizasyonları mı düzenliyorsun? Daha önceki organizasyonlarından görseller paylaşabilirsin. Elindeki konseptleri koyabilir sürecin nasıl işlediğini anlatabilirsin. Tüm bunları yaparken de samimi bir dille lafı çok uzatmadan yapmalısın. Net ve samimi ol.

3Kaliteli İçerik Üret

İnstagram Yönetimi

İnsanlar görsel kalitesi yüksek gerçek fotoğrafları daha çok severler. Örneğin sucuk pazarlıyorsun.  Tüketicinin önüne gidene kadarki süreci kurgu haline getirebilirsin. Nasıl harmanlanıyor, nasıl baharatlanıyor, dağıtım nasıl yapılıyor, son alıcıya nasıl ulaşıyor bunları paylaşabilirsin. Tüm bunları yaparken kısa ve net olman önemli.

4Doğru Hashtag

İnstagram yönetimi için en önemli konulardan biriside doğru hashtag kullanımıdır. Seninle ve bahsettiğin şeyle ilgili olması çok önemli. Bunu daha iyi anlamak için rakiplerini inceleyebilirsin.

5İşletme Hesabı

Instagram hesabından bir şeyler pazarlıyorsan hemen işletme hesabına geçmelisin. Ayrıca e-ticaretini yaptığın şeylerle hesabını senkronize etmen önemli. Yani instagram yönetimini 360 derece pazarlama ile yapmalısın.  

6Yorumlara Cevap Yaz

Müşteri yorumlarına cevap yazman onların sorunlarına dönüş yapman çok önemli. Çünkü müşteriler samimiyetten ve ilgiden hoşlanır. Hemen dönüş almak isterler. Eğer memnun edebilirsen büyük bir artı olarak geri dönecektir bu sana. Ayrıca geri bildirimleri dikkate alarak kendini geliştir.

7Kampanya-Promosyon-Çekiliş

Bir kampanya düzenlemeye karar verdiysen bunu net, anlaşılır bir şekilde tanıtmalısın. İnsanlar uzun şeyler izlemekten sıkılıyorlar. Ana fikri ve ne kadar karlı olacağını hemen öğrenmek istiyorlar.

8Hedef Kitle ile Konuş

Instagram yönetiminin püf noktası budur aslında. Karşıda kanlı canlı bir insan olduğunu bilmek. Kendimiz gibi birinin açıkça ürünlerini tanıtması, bu süreci anlatması, samimi davranması ve aklımıza takılan soruların bir mesaj kadar uzağında olması.

9Geleceğin Lideri

Tüm bunlara dikkat eder ve kaliteli ürünler üretip kaliteli içeriklerle pazarlarsan iri bir instagram yönetimi yapmış olur ve geleceğin liderleri arasında yerini alabilirsin. Emek verdiğin her şeyin karşılığını alırsın.

İyi bir instagram yönetiminin minik püf noktalar için instagram hesabımızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. İşletmenize iyi bir imaj yaratmak içinde buraya tıklayarak imaj yazımızı okuyabilirsiniz.

Kolay Gelsin!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: