Uzatmadan Bilgi

Uzatmadan Bilgi’nin ifade ettiği anlam bilgiyi kısa geçmek olmadı hiçbir zaman. Elbette detaylandırdıkça çoğaldı bütün bilgiler. Daha fazla özümsendi. Daha anlaşılır ve değerli oldu. Bilgi bilgiyi çoğalttı akademi oldu günün sonunda. Fakat biz bilgiyi uzatmadan vermek istedik. Çünkü sınırlı olan insan yaşamında, zamanda sınırlandı. O bilgiyi edinmek için harcadığınız süreyi minimum tutmak istedik. Almak istediğinizi alın ve çıkın istedik

Uzatmadan bilgi aslında birazda sitem olarak açıldı. Bazı gazete sitelerinin tüm SEO kelimelerine saldırırcasına amatör yazarlara yazdırdığı ve tek amacının da insanları daha fazla tutup, yani süreyi uzatıp kazançlarını artırma uğruna zamandan çalmasına bir sitem olarak açıldı. Ulaşılmak istenen bilginin son paragrafta verildiği ya da verilmediği durumlara birer eleştiri olarak. Bu site zamanınızı çalmak istemedi diğer siteler gibi. Yalnızca bilgiyi verip kısa sürede gerekli olanı alıp çıkın istedi.

Uzatmadan olmalı bazı şeyler. Kısaca anlatılmalı. Kısa kesilmeli hatta. Değerli yaşamımızı kapsayan parazitler azaltılmalı.

Uzatmadan bilgi 22 Eylül 2020 Tarihinde hayata geçmiş bir web sitesidir. Birçok kategoride bilgi yazıları, denemeler, burçlar gibi içerikler üretmektedir. Bazen internette olan bilgileri özetleyip, derleyip kısaca anlatmaktadır. Bazen de internette olmayan bilgileri ayağınıza getirmektedir. Uzatmadan bilgi slogan olarak uzun lafı kısasını seçmiştir. Çünkü bir şeyleri ifade etmek için çok fazla seçenek vardır. O ifadeyi uzatarak ya da kısaca anlatabilirsiniz. Önemli olan bilginin karşı tarafa doğru bir şekilde gidip gitmediğidir. Bu anlamda kelime tasarrufu yapılmalıdır. Böylece değerli kelimelerimizin birikimi olur ve içeriklerimiz çoğalır.

Sizlerin de yaşamınızı uzatmak için bazı şeyleri kısa kesmeniz dileği ile…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: