Milli Piyango Ne kadar (2021)

Her yılın sonuna gelirken aslında yeni yılında başına gelmiş oluyoruz. Yılın bitimini ve yeni bir yıla girmeyi kutluyoruz. Yeni yıl için temennilerde bulunuyoruz. Bu yıl hepimizin temennisi ortak olsa gerek. Yeni yıl için en önemlisi sağlık bizce. Elbette tek isteğimiz bu değil. Küçük bir eğlence olan yıl başı milli piyango çekilişi de bunun tuzu biberi. Bana çıksa ne yapardım ile başlayan hayallerimiz var hepimizin. Kime çıkacağı bilinmez ama şu an bildiğimiz bazı şeyler var. Mesela milli piyango ne kadar? Çeyrek, yarım, tam bilet fiyatları nedir? Büyük ikramiye fiyatı nedir?

Bilet Fiyatları

2021 için yapılacak olan milli piyango çekilişinin bilet fiyatları şu şekildedir.

Çeyrek bilet 25 TL

Yarım Bilet 50 TL

Tam bilet 100 TL

Büyük ikramiye ne kadar?

2021 yılı için büyük ikramiye 100 Milyon TL’dir. Yani sizin biletinize isabet ederse; tam bilet aldıysanız eğer 100 Milyon TL, Yarım bilet aldıysanız 50 Milyon TL, Çeyrek bilet aldıysanız da 25 Milyon TL kazanacaksınız.

Milli Piyango Sorgulama

Sonuçlar her yıl TRT üzerinden halka yayınlasa da bazen insanlar TV izlemek için müsait olmayabiliyorlar. Sizde eğer sonuçları kaçırmışsanız online olarak öğrenebilirsiniz. MPİ sitesinden buraya tıklayarak bilet numaranızı girip sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Milli Piyango

Bugüne kadar birçok insana çıktı ve insanlar bir şekilde paralarını değerlendirdiler. Kimisi yatırım yaptı, kimisi harcadı, kimisi battı eskisinden de fakir bir duruma düştü. Hatta biletine isabet edenlerin akrabağlarının türediklerini de biliyoruz. Bununla birlikte nedense insanlar o paranın değerlendirilmeyeceği kanaatindeler. Belki halktan herhangi birinin yüksek paraları idare etme gücüne sahip olmaması bunun sebeplerinden birisidir. Kimi iş adamları yüklü finans araçlarıyla oynamaya ve yatırım yapmaya alışkındır. Fakat milli piyango sonucu isabet eden talihli numaralar bu anlamda bilgi sahibi olmayabilir. Bu da paranın çabuk batırılmasına, çabuk harcanmasına, yanlış harcanmasına sebep olabilmektedir. Eğer size çıkarsa ne yaparsınız bilmem ama bu yazıyı yazan ben o parayla Türkiye’de ki öğrenciler için sivil toplum örgütü kurmak isterim.

 Sevgilerimizle, iyi yıllar dileriz!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: