Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek neredeyse bütün insanlığın hayatında en az bir kere gördüğü bir rüyadır. Özellikle rüyada diş düşmesi ve rüyada dişinin çıktığını görmek bu rüyalardan en yaygınlarıdır. Peki rüyada diş görmek ne anlama gelir? Rüyada görülen dişin hangi diş olduğuna veya nasıl görüldüğüne bağlı olarak rüya tabirlerinde farklı anlamları olsa da genelde etrafınızdaki insanlarla olan ilişkilerinize yorulur. Rüyada diş fırçalamak yakın akrabalara düşkünlüğe delalet ederken çürük diş görmek kişiye akrabaları tarafından yapılacak bir kötülüğe işaret eder.

Rüyada Yeni Diş Çıkması

Fakat rüyaların farklı kişiler tarafından farklı şekillerde yorumlanabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Örneğin, bazılarına göre rüyada yeni diş çıkması rüyayı gören kişinin sevdikleri insanlardan kötü haberler alacağına ve ruhsal olarak zor bir döneme gireceğine işaret eder. Bazıları tarafından ise rüyada yeni diş çıktığını görmek rüyayı gören kişinin evlat sahibi olacağı şeklinde yorumlanır, hatta diş üst çenenizde çıkarsa erkek alt çenenizde çıkarsa kız çocuğunuz olacak denir.

Rüyada Diş Düşmesi

Rüyada diş görmek farklı şekillerde olabilir. Bunlardan birisi de diş düşmesidir. Rüyada diş düşmesi rüya tabirleri birbirinden farklı olabilir. Mesela, bazılarına göre rüyada diş düşmesi kişinin kendisinin veya bir yakının ağır bir hastalığa yakalanacağına işaret ederken bazıları da bu rüyayı sıkıntılı dönemleri geride bırakıp refaha erişme şeklinde yorumlar.

Rüyada Diş Görmek Psikolojik Yorumları

Rüyalar yüzyıllardır ya dini ya da sezgisel yöntemlerle, sembollerle yorumlanmaktadır. Fakat psikolojinin yaygınlaşmasıyla ve Freud’un bilinçaltı ile ilgili çalışmalarıyla insanlar rüyalarının psikolojik yorumlarını da merak eder olmuşlardır. Bazı insanlar rüyalarında onlara yüce bir güç tarafından mesaj verdiğini düşünürken bazıları da bilinçaltında yatan sorunları rüyalarıyla ortaya çıkarabileceğine inanır. Rüyada diş görmek de psikolojik ve sezgisel olarak yorumlanan rüyalardan sadece birisidir.

Rüyada Diş Düşmesi Psikolojik Yorumu

Sigmund Freud’a göre rüyasında dişinin düştüğünü gören kişi cinsel bir baskı altındadır veya sıkıntılı bir dönemdedir. Ayrıca sevdiğiniz birisini kaybetmeniz de bu rüyayı görmenize sebep olabilir. Fakat iyi hissettiğiniz bir dönemde bu rüyayı gördüyseniz, iç huzura ulaştığınıza, kendinizi ifade etmekte zorlanmadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işaret eder.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: