BAŞKA BİR ŞEY İZLEMEYE NE DERSİNİZ?

Önce adından mı başlasam, konusundan mı, kimin kitabından esinlenildiğinden mi bilemedim. En iyisi bölüm sayısından başlayayım. Bir sezonluk, üç bölümlük bir dizi. Evet yanlış duymadınız. üç bölüm ama ne üç bölüm. Oldukça çarpıcı, şaşırtıcı, beyin yakıcı, sürükleyici. Özellikle de benim gibi bir diziden beklentiniz hemen sarması ve merak uyandırmasıysa tek solukta izlenebilecek üç bölüm.

Ve sonra Yoktu (And There Were None)

Dizinin başlarında 10 farklı karakter olduğu için dizi fazla karışıkmış gibi gelebilir ve anlamakta zorlanacağınızı düşünebilirsiniz. Ama biraz daha izleyince hiç kafa karışıklığına gerek olmadığını anlayacaksınız. Ha birde şunu da söyleyim dizinin sonunda aklınızda soru işareti kalmayacak.

Azıcıkta spoiler vermeden konusundan bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz.
Bir grup insan geçmişte yapmış olduğu bazı hatalar, ihmalkarlıklar ve vermiş olduğu kararlar yüzünden başkalarının ölümüne sebep olmuştur. Bunu bir sır olarak saklamışlardır. Bu insanlar günün birinde bir mektup alırlar ve adada bulunan gösterişli bir malikaneye davet edilirler. İşte her şey o zaman başlar. Onları orada bir sürpriz beklemektedir.

Dizi Agatha Christie’nin çok satan romanlarından olan küçük zenci’den esinlenilmiştir. Bu roman tüm zamanların en iyi 100 polisiye kitaplarındandır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: